• Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Janusza Korczaka
    • WITAMY na oficjalnej stronie szkoły!
      • 50 lat historii... w DYCHĘ!

• No i stało się! 1 stycznia 2024 roku DZIESIĄTKA weszła w swój rok jubileuszowy - 50 lat istnienia!!.​​​​​​​

Chcemy aby to był wyjątkowy rok w historii naszej placówki, więc już dzisiaj planujemy uroczyste obchody tej doniosłej rocznicy.  Aby godnie uczcić 50-lecie planujemy we wrześniu 2024 r. zorganizować festyn rocznicowy społeczności Szkoły Podstawowej nr 10, w trakcie którego chcemy spotkać się nie tylko z obecnymi uczniami, ich rodzicami oraz  nauczycielami i pracownikami szkoły, ale również z naszymi absolwentami, nauczycielami i pracownikami szkoły związanymi z „DZIESIĄTKĄ” w przeszłości. Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do wspomnień, refleksji nad przeszłością oraz spojrzenia w przyszłość. JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY!

• I edycja konkursu "Grammar and Vocabulary Master" za nami.

08.05.2024

Dnia 18 kwietnia w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego Grammar and Vocabulary Master organizowana przy współudziale Centrum Językowego Perfectum. W konkursie tym uczniowie klas siódmych i ósmych wodzisławskich szkół podstawowych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w zadaniach obejmujących gramatykę i słownictwo. W kategorii klas siódmych pierwsze miejsce zajął Miłosz Magiera reprezentujący SP 10, drugie miejsce wywalczyła Emilia Sidor z SP 1, trzecie Maja Kamfoniak z ZSP nr 7. W klasach ósmych najlepszy okazał się Konrad Sobik z ZSP nr 7, na drugim miejscu uplasował się Maksymilian Rydz z SP 10, na trzecim Paweł Dziwok z ZSP nr 3.

• Kolorowe popołudnia z DZIESIĄTKĄ!

08.05.2024

Wolontariusze Dziesiątki zorganizowali akcję KOLOROWE POPOŁUDNIE z Dziesiątką, skierowaną dla najmłodszych dzieci nie tylko z DZIESIĄTKI. Akcja miała na celu promowanie aktywnego trybu życia, zabawy i ukazanie alternatyw spędzania czasu wolnego bez użycia mediów. Było mnóstwo radości i wesołej zabawy. Dziękujemy za tak liczny udział. WOLONTARIUSZOM i OPIEKUNOM koła gratulujemy inwencji i DZIĘKUJEMY za zaangażowanie. JUŻ ZAPRASZAMY na kolejnej edycji za 3 tygodnie!

• Rymowali o ważnych sprawach!

08.05.2024

,,Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji! Żyj wartościami! Bądź sobą! Rozwijaj się!Myśl o przyszłości! Bądź kreatywny! Ryzykuj!" Taki przekaz otrzymała nasza młodzież od RyMcerzy- Bęsia i DJ Jonasa, którzy dotarli do nas z projektem ,,Nie zmarnuj swojego życia". W rozmowach z uczniami oraz poprzez hip-hopowe kawałki podzielili się doświadczeniami ze swojego życia, walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat ,,BEZ ZADĘCIA I PATOSU". Motywowali do nauki i inwestowania w swoją przyszłość oraz do ogólnego progresu w swoim życiu. DZIĘKUJEMY!

• Uczciliśmy 233 rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA!

08.05.2024

W dniu 3 maja 2024 roku uczniowie z Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 10 wzięli udział w miejskich uroczystościach obchodów 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta państwowego tradycyjnie rozpoczęły się na placu przed Pałacem Dietrichsteinów skąd władze miasta, oficjalne delegacje, poczty sztandarowe harcerze przemaszerowały do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Kolejnym punktem programu był przemarsz uczestników obchodów pod Pomnik Powstańców Śląskich gdzie po wystąpieniu prezydenta miasta złożone zostały wiązanki kwiatów.

• Pokazali swoje TALENTY!

26.04.2024

19 kwietnia w DZIESIĄTCE odbył się przegląd talentów i pasji uczniów zorganizowany w formule popularnego talent show - MAM TALENT. Przegląd ten miał na celu odkrywanie i promowanie różnorodnych talentów oraz pasji uczniów. Wszystko to w duchu hasła szkoły: “Edukacja przez Sztukę”. Uczestnicy przeglądu prezentowali różnorodne umiejętności, w tym śpiew, taniec, gimnastykę artystyczną, a także inne zdolności i pasje.

• Eko-potyczki czyli o ekologii inaczej!

26.04.2024

Z okazji Dnia Ziemi nasi uczniowie zmagali się z zadaniami ,,Potyczek ekologicznych". Wykonywali je z ogromnym zaangażowaniem, przy dźwiękach piosenek dotyczących troski o planetę. Największą wiedzą oraz umiejętnościami wykazali się uczniowie klasy 8a Aleksander Adamczak, Anna Bojko oraz uczennica klasy 4a Magdalena Onyszkiewicz . Nagrodę otrzymał również uczeń klasy 6b Wojtek Walas za 1 miejsce w konkursie na filmik,, STOP - dla plastiku". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy spróbowali swoich sił. Organizatorkami imprezy ekologicznej były Zuzanna Konsek oraz Izabela Pradelok.

• Nasze motto:

• Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak.

• Odwiedź Nas na:

Piątek 10.05.2024

• AKTUALNE OFERTY PRACY

Poszukujemy nauczyciela doradcy zawodowego!!

• UWAGA!

• Od godz. 00:00 dnia 10.05.2024 do godz. 07:00 dnia 10.05.2024 Prognozowany jest lokalny spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do około -2°C.

• Obecnie brak ALERTÓW RCB